Teambuilding který pomáhá


Programy Čistý les pro firemní a týmové kolektivy

Nabízíme dvě varianty firemních akcí - teambuildingů, zaměřených na zlepšování stavu přírody.


1. MONITOROVACÍ AKCE

V našem slangu pod zkratkou "light walk", kdy účelem akce je hledání nových přírodních lokalit znečištěných odpadky a černých skládek. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je to lehké a ne tak přínosné jako samotný sběr odpadků, není to tak úplně pravda. Nachodí se zde více kilometrů :) než při úklidových akcích, navíc nějaký ten odpadek se cestou také sebere, vybavení bereme s sebou. Jedná se o velmi důležitou součást projektu Čistý les, kdy je nutné mít zmapovaná různá znečištěná místa po celé ČR, abychom mohli průběžně koordinovat jejich uklizení.

Monitorování odpadků

Jak taková monitorovací akce probíhá
Po tom, co se spojíme telefonicky nebo mailem a zjistíme odkud jste, vytipujeme přírodní lokalitu, kde by monitoring mohl probíhat. Domluvíme se na termínu a čase , který by vám vyhovoval. Z naší strany zajistíme organizaci celé akce místním koordinátorem a potřebné vybavení. V naplánovaný den a čas se sejdeme na domluveném místě a vyrážíme do akce. Brouzdáme společně vybranými lesy a přírodními lokalitami a nalezená znečištěná místa vkládáme do interaktivní mapy. Menší odpadky nalezené po cestě sbíráme a rovnou třídíme do barevných tašek, odpad na konci akce putuje do kontejnerů tříděného odpadu. Dopravu na místo si každý zajišťuje sám. Akce trvá 3-5 hodin.

Lokalizace do mapy2. ÚKLIDOVÉ AKCE

Zde už se jedná o kategorii "hard work :)", kdy se manuálně sbírají odpadky nebo odklízejí skládky. Oproti monitoringu se zde nenachodí tolik km, více se přiloží ruka k dílu a je za námi vidět okamžitý výsledek. Tím bychom ale nechtěli shazovat monitorovací akce, kde jsou zase výsledkem nově nalezené lokality s odpadky, připravené k uklizení např. při školních akcích. Úklidové akce probíhají většinou v jedné lokalitě nebo na konkrétním místě např. lesní skládky.Úklidy odpadků a skládek

Jak probíhají úklidové akce
Opět se na začátku spojíme po telefonu nebo nebo mailem, abychom se domluvili, jakou lokalitu budeme uklízet a na termínu akce. Často k tomu využíváme právě interaktivní mapy a údaje, které jsme do ní zanesli při monitorovacích akcích. Náš koordinátor pro danou oblast zabezpečí organizaci celé akce a materiální vybavení, rukavice, tašky a pytle. V naplánovaný den a čas se sejdeme na domluveném místě, řekneme si co a jak a jdeme uklízet lesy a přírodu. Nalezené odpadky rovnou třídíme do barevných tašek na plast, sklo, kov a směs. Při úklidu skládky se snažíme odpad také třídit, ale do větších pytlů, jejichž likvidaci domlouváme s obcí v dané lokalitě. Pokud je odpadu méně a jsou v blízkosti barevné kontejnery na tříděný odpad, nasbírané barevné tašky vysypáváme rovnou tam. Stejně jako u monitorování si dopravu na místo každý zajišťuje sám. Akce trvá 5-7 hodin.

Třídění odpadu na akcích

Obě varianty nabízených teambuildingových aktivit jsou pro realizaci projektu Čistý les přínosné a potřebné, proto budeme rádi za Vaši pomoc a účast v kterékoliv z nich.

Soutěž o Čistý les
V rámci projektu je také vyhlášena soutěž o ZERO WASTE ceny. Účastníci akcí, kteří pošlou fotografie nebo videa na Instagram, Facebook nebo email soutez@cistyles.cz, včetně kontaktu (email / telefon), budou zařazeni do slosování. V listopadu vylosujeme 10 výherců a ještě před Vánoci jim odešleme výhry za jejich přínosný počin. VÍCE INFO ZDE

Kolik to stojí?

Akce pro dětské kolektivy, školy, školky a tábory pořádáme zdarma.
Prostředky pro naši činnost získáváme právě z firemních akcí. Proto uvítáme, když nám firma nabídne finanční podporu. Její výši necháváme na možnostech firmy. Prostředky z těchto darů jsou použity na zajištění našich aktivit, což je ošetřeno v darovací smlouvě s možností odpočtu daru z daňového základu. Získáte od nás také CERTIFIKÁT zodpovědné firmy podporující společensky přínosný projekt. Další variantou, jak nám pomoci, je založení firemní nebo zaměstnanecké dárcovské výzvy pomocí APLIKACE DARUJME.


Jdete do toho? Kontaktujte nás a domluvíme detaily.
Napište nám
Akce pro firmy

 

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco